Kollégáink rengeteg kivitelezési munkafolyamat közepette (legyen szó napelemekről, vagy bármi másról) sokféle, addig nem tárgyalt kérdésbe futottak bele mostanában.
Ezek közül a leggyakrabban előkerült talán ez volt: „van-e három fázis a háztartásban?”
E kérdés felvetülésének leggyakoribb oka a hazai háztartások belső villamosrendszerének általános elavultsága.
Sok korszerű, nagyfogyasztású berendezés beüzemelésekor akad ilyen jellegű probléma, de van megoldásunk!
Bővíts velünk, mert régi hálózatodra egyre kevesebb fogyasztót köthetsz majd, ha csak egyetlen fázis áll rendelkezésre!
Régebben a háztartásainknak valóban nem volt különösebben nagy energiaigényük, ezért az egyszerűség kedvéért egyetlen fázist vezettek be a lakossági ingatlanokba.
Pedig valójában a villamos hálózatunk alapja eleve egy háromfázisú rendszer, egy fázis esetén pedig egy transzformátor gyakorlatilag „lebutítja” a saját hálózatunkat.
Hatásfoknöveléshez azonban ma már ez az egyszerűsített szisztéma nem elég, ehelyett, ha három fázist választunk, jobbára egész nap üzemelő rendszereket tarthatunk fenn otthon is (például klímaberendezést, ami mindig bekapcsoltan működik és fogyaszt, stb.)
Optimalizálhatóbb, ezáltal gazdaságosabbá is tehető a működtetés egy helyett három fázissal.
Több biztonsági elem is építhető egy háromfázisú otthoni hálózatba, mint egy egyfázisúba – ez is egy fontos előny, amiért ajánljuk.
Bizonyos hálózaton belüli problémák esetén továbbá, a három fázis meglétekor nem feltétlenül következik be teljes áramkimaradás, míg egyetlen fázisnál hiba esetén a teljes otthoni hálózatunk befuccsol.
Érdekel otthoni villamos hálózatod korszerűsítése, vagy a napelemes rendszerek telepítése? Szeretnéd otthonodat modernebbé, vagy energiahatékonyabbá tenni? Mi az első lépéstől az utolsóig segítünk mindenben.
Kérj árajánlatot vagy keress minket villanyszerelési, napelemtelepítési szolgáltatásainkkal kapcsolatban!
Halogatni lehetséges, de nem biztos, hogy érdemes!
A hétköznapi életünk egyre nagyobb mértékben támaszkodik ugyanis elektronikai eszközökre.
Ezt felismerve sokan még maguk is áramot kezdtek el termelni: mondjuk napelemes rendszert létesítettek, és nem is csak azok tették ezt, akik ki akarták váltani ezzel a teljes fogyasztásukat.
A technológiai innováció pedig nem áll meg, ha most nem bővítünk több fázisra, később kell majd ezt megtenni, mert a működésünk mindenben ilyen irányokba tolódik.
Erre bizonyíték, hogy Magyarország áramigénye évről évre növekszik, 2024 januárjában például 7,6%-al több áramot használtunk, mint egy évvel korábban (2023 első hónapjában, tehát azonos időszakban).
Az egyéni áramfelhasználásunk sem lesz évtizedről évtizedre kevesebb, így házunk, lakásunk belső elektronikus rendszere az egyik lelke az otthonunknak.
Három fázis esetén az áramellátás már nem egyetlen vezetőn keresztül történik, hanem 5 különböző vezeték található a kiépített rendszerben.
A több vezetéknek köszönhetően így kevésbé fordul elő a teljes áramkimaradás.
A háromfázisú elgondolás már a nagyobb rendszerek kiszolgálására lett kitalálva, így sok különféle fogyasztót kapcsolhatunk a háztartási kiserőműre is.
Márpedig, aki például napelemekben (és energiatárolókban) gondolkodik, az is pont az áram nélkül maradás veszélyét szeretné tartósan elkerülni, tehát ezt a fontos lépést, mint a fázisbővítés, miért hagynánk ki otthoni hálózatunk újragondolásából?
A nagyfogyasztók használata ellenére három fázis kiépítésnél a működtetés gazdaságosabb és nagyobb hatékonyságfokkal valósul meg.
A fázisbővítés költségvonzata az eddigi példákból is látható változatosság miatt sajnos egészen ingadozó.
Árajánlatért vedd fel velünk mielőbb a kapcsolatot!
Olyan háztartásokban kezdünk lassan élni, melyekben a nap minden percében történhet energiafogyasztás, még akkor is, ha nem vagyunk otthon.
Sőt, akkor is, ha elutaznánk – a rendszer mindig terhelt marad.
Ezáltal háztartási szinten is egyre nagyobb és nagyobb fogyasztókká válunk, ami az országos rendszerek működésében is megmutatkozik – a korábban már említett módon.
Az amperbővítés (amit szintén végeznek igény esetén kollégáink) nem mindig elegendő egy megnövekedett fogyasztási mutatóhoz.
Ilyen esetekben fázisbővítéssel alapozzuk meg egy még nagyobb kapacitásnövelés lehetőségét.
Ahogy az sem véletlen, hogy az országosan megszaporodó napelemes erőművek okán korszerűsíteni kell folyamatosan az országos villamos hálózatot is, úgy otthoni hálózatunknak is haladnia kell a korral!
Ha fázisbővítést kérsz, a várható költségekkel kapcsolatban keress minket helyszíni felmérés igényével, mert pontos költségmeghatározáshoz az adott munkafeladat ismerete szükséges.
Érdekel otthoni villamos hálózatod korszerűsítése, vagy a napelemes rendszerek telepítése? Szeretnéd otthonodat modernebbé, vagy energiahatékonyabbá tenni? Mi az első lépéstől az utolsóig segítünk mindenben.
Kérj árajánlatot vagy keress minket villanyszerelési, napelemtelepítési szolgáltatásainkkal kapcsolatban!
A fázisbővítés szükségességét rengeteg XXI. századi körülmény indokolhatja.
Vagy csak egyszerűen az, hogy otthonodban többen fognak élni, mint azt megelőzően.
Az előrelátás pedig mindig kifizetődő: amennyiben fűtéskorszerűsítés közepette, vagy egy nagyobb beruházásnál kéred a fázisbővítést, a különböző kivitelezők munkája egymásra csúszhat, ami idővel káoszhoz és határidőcsúszáshoz vezethet.
Ahogy a napelemeknél is lehet kavarodás, mert egy ideje már „központilag”, kormányrendeletben, tehát bürokratikusan is szabályozott, hogy mekkora teljesítményű kiserőmű létesítése esetén szükséges a „több fázis”.
Időben lépj, ha tudsz: kérd ezen szolgáltatásunkat külön, ne egyéb terveid megvalósításának közepette!
Fázisbővítés nélkül nem fogja tudni az otthoni hálózatod biztosan kezelni/közvetíteni sem a külső forrásból vételezett, sem az általad megtermelt energiát.
A fejlődést sosem érdemes megpróbálni elodázni – ha most még azt is gondolod, hogy megmaradsz „klasszikus kisfogyasztónak”, bármilyen változás az életedben igényelheti majd valamilyen nagyobb elektronikus rendszer meglétét, melynek működése mindig stabil kell, hogy legyen.
A bővítést és plombálást az áramszolgáltató végezheti el, de ők nem dolgoznak a házadban, lakásodban.
Az a villanyszerelő, aki pedig egyes eszközeidhez szükséges felújítást végezne, nem feltétlenül tekinti dolgának a villanyórával, vagy az elosztódobozzal való munkát.
Ha ilyen helyzetbe kerülsz, fordulj hozzánk bizalommal, már a fázisbővítés előkészületekor!
A lehető leggyorsabb munkavégzés igénye esetén (hogy legfeljebb már csak a szolgáltatóra kelljen várni) bízd a mi kollégáinkra az ilyen jellegű munkát!
Adószám: 29261510-2-07
8000 Székesfehérvár, Budai út 14. földszint 1.
+36-30-255-2200